Kada budete vidjeli šta su sve izumile žene, shvatićete da bi one mogle da vladaju svijetom!
Ove žene su napravile ono što je svaka od nas koristila barem jednom u životu (a sigurne smo – bezbroj puta). Iako su te izume muškarci htjeli da prisvoje sebi, one su pokazale da su dovoljno čvrste da to nikad ne dozvole.
Brisači za automobil
Prije nego što su napravljeni, vozači su izlazili iz kola i brisali stakla. Meri Anderson iz Alabame je u posjeti Njujorku 1902. godine primijetila da vremenske nepogode stvaraju i velike saobraćajne gužve. Godinu dana kasnije, Meri dobija patent pod nazivom “uređaj za čišćenje prozora” koji se sastojao od poluge koja je sadržala sunđer. Meri je patentirala uređaj sa samo 17 godina.
Papirna kesa
Margaret King je već u ranoj dobi otkrila svoju sklonost ka inovacijama. Sa 12 godina je izmislila sigurnosne uređaje za mlinove pamuka. Tokom svog radnog vijeka u “Columbia Paper Bag” kompaniji, počela je da radi na mašini koja pravi torbe sa ravnim dnom. Margaret je 1867. prvo napravila drveni model uređaja, ali joj je bio potreban metalni kako bi mogla da patentira svoju ideju. Čarsl Anan, koji je bio u radionici kad je King napravila svoj metalni uređaj, ukrao joj je ideju i patentirao uređaj. Margaret ga je tužila za krađu i na kraju, nakon duge pravne bitke, dobila je svoj patent.
Dječja pelena
Kad je 1946. godine Marion Donovan izmislila jednokratnu pelenu, u početku je naišla na ismijavanje muškaraca koji su vladali industrijom. Marion je dizajnirala neprobojnu pelenu koristeći najlonsku tkaninu za izradu padobrana i plastične zakovice. Pelena, koja je dobila ime ” Boater”, imala je svoju premijeru u robnoj kući Saks Fifth Avenue u Njujorku 1949. i odmah postala hit. Deset godina kasnije, Viktor Mils, osnivač Pampersa, kapitalizovao je tu ideju.
Monopol
Elizabet Megi je 1904. godine izmislila igru naziva ” The Landlord's Game” kako bi naučila ljude o monopolima, neprovjerenom kapitalizmu i ”zlu od prikupljenih golemih bogatstava na račun drugih”. Na ovaj patent imala je prava od 1904. do 1921, a nezaposleni prodavač Čarsl Derou se 1935. ludo obogatio prodavši kopiju igre Parker Brodersu. S druge strane, Elizabet Megi je ranije te godine prodala svoj patent, takođe Parkeru za samo 500 dolara, piše miss7.24sata.hr.