HONOR 200 – Brzinski test za brzinske fotografije
Kada dobijete ovakav telefon na recenziju u prvi mah vas obuzme sreća, šta ću sve da radim i šta ću sve da probam ali … nakon nekog vremena razmišljanja ja sam se odlučio za malo drugačiji pristup.
Naime, nema potrebe da vam ja u ovoj recenziji pišem o tehničkim karakteristikama uređaja ili zašto je HONOR 200 bolji od nekih drugih ili kakve su mu prednosti i mane, to već sve možete pronaći u raznim varijantama na netu. Ja sam se odlučio za nešto drugačije.
Pošto od samog prestavljanja ekipa iz HONOR-a nam čitavo vrijeme sugeriše kako je ovo fenomenalan telefon za selfie i portrete (čak ima i poseban set podešavanja za portetni mod) mene je interesovalo kako se ovaj uređaj „snalazi“ u drugačijim postavkama.
Naime ja sam freelacer i iako nisam profesionalni fotograf često imam potrebu da za sadržaj koji pripremam uradim i određene produkt fotografije. Kako već sam napisao nisam profesionalni fotograf ali fotografije koje radim zadovoljavaju standarde posla kojim se bavim.
Zato je mene interesovalo kako će se HONOR 200 „ponašati“ bez ikakvih dodatnih podešavanja i filtera kada se pojavi potreba da se nešto brzinski ufotka, a što treba zadovoljiti određene standarde.
Pri istim postavkama svjetla sam uradio ovaj brzinski test sa tri uređaja, a rezultate sam obilježio sa A,B i C …
Samo da napomenem da ni jedna od ovih fotografije nije dodatno obrađivana niti su korišteni bilo kakvi filteri na njima.
Iskreno ja kada bi morao da biram za ovu vrstu brzinskog fotografisanja odabrao bi uređaj pod B i to zato što mi bez ikakvih dodatnih podešavanja ima baš zadovoljavajući rezultat. Možda će se profesionalci nasmijati ovoj mojoj konstataciji ali ja bih odabrao tako, a uređaji koji su bili korišteni tokom testa su:
- Fotoaprata Canon EOS 70D sa objektivom EFS 18-135mm
- Mobitel HONOR 200
- Mobitel Xiaomi 11 T PRO
Znači topla preporuka za HONOR 200
Haris Dedić